تبلیغات
.
.
Image جایگزین لوح فشردهنرم‌افزارهای مجازی (virtual) دارای دستاوردهایی از جمله استفاده از "Image" به جای اصل لوح فشرده است.

به گزارش ایتنا به نقل از ایسنا، "Virtual Clone Drive" نام نرم‌افزاری است كه یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارهای رایت CD-DVD و دریافت عكس با نام Clone CD و Clone DVD را به جمع نرم‌افزارهای مخصوص رایت عرضه کرده است، به طوری كه در ابتدا به همراه نصب Clone CD این نرم‌افزار را نیز نصب می‌کند و كاربر می‌تواند از درایو مجازی Clone هم استفاده کند.

یك كارشناس نرم‌افزار با اشاره به معایبی درباره الزام نصب نرم‌افزار virtual clone drive در كنار clone cd، اظهار كرد: هم‌اکنون این دو نرم‌افزار از یکدیگر جدا شده است، به‌طوری كه كاربر در دانلود و نصب مجزای آن دچار مشكل نشود.

نوید نیكخواه‌بهرامی به عملكرد این نرم‌افزار در قالب یك CD-DVD و درایو واقعی تأكید كرد و افزود: Virtual Clone Drive این امکان را برای كاربر فراهم می‌کند تا قادر باشد نرم‌افزارهایی را که برای اجرا شدن به CD یا DVD احتیاج دارند، بدون نیاز به حضور فیزیکی CD یا DVD مورد نظر، از روی هارددیسک سیستم اجرا كند.

به گفته او فایل‌های Image تولید شده به وسیله Clone DVD یا Clone CD می‌توانند در یک درایو مجازی از هارددیسک یا شبکه نصب شده و با آنها به همان شیوه‌ای که از درایو CD - DVD استفاده می‌شود، رفتار کنند.

نیكخواه‌بهرامی تصریح كرد: ساخت درایور مجازی بسیار ساده‌تر از چیزی است كه عموم مردم فكر می‌كنند، چراكه تنها نیازمند بارگزاری یک نرم‌افزار شبیه‌ساز نصب و ایمیج‌هایی است که از لوح‌های فشرده مختلف گرفته شده‌ در Virtual Clone Drive است.

به گفته او امروزه ایمیج‌ها کاربرد فراوانی در رایانه و به خصوص اینترنت پیدا کرده‌اند و بسیاری از سایت‌ها از جمله دانلود کد بازی‌ها و سیستم عامل‌ها را در قالب ایمیج به کاربران خود عرضه می‌کنند و دلیل این امر نیز کامل کپی شدن فایل‌ها از روی دیسک‌های CD ،DVD و بلوری است.

او در پایان خاطر نشان كرد: باید به این نكته نیز اشاره كرد كه یکی از پیشگامان در فناوری ساخت و بازگشایی ایمیج‌ها، نرم‌افزار Virtual Clone Drive است كه در این عرصه فعالیت داشته و بسیاری از کاربران به وسیله این نرم‌افزار کم‌ حجم توانسته‌اند فرمت‌های استاندارد ایمیج نظیر ISO و هم‌چنین Bin و CCD را به سادگی با چند کلیک درون درایو مجازی قرار داده و از اطلاعات داخل آن‌ها به سادگی و به سرعت استفاده کنند.

لینك دانلود


منبع: ایتناطبقه بندی: معرفی و دانلود نرم افزارهای مفید و کاربردی،
ارسال در تاریخ دوشنبه 15 اسفند 1390 توسط امیر رمضانی

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ