تبلیغات
.
.
انتشار دستنامه هیست سایت در هفته کتاب

در راستای  اهداف کمیته پژوهش ادکا  و در هفته کتاب ، کتاب "دستنامه نرم افزار هیست سایت: ابزار مدیریت استناد" تسوط نشر چاپار به چاپ رسیده است. این اثر توسط دکتر امیر رضا اصنافی عضو کمیته مشاوران ادکا در اختیار کمیته پزوهش قرار گرفت و الهه حسینی کارسناس ارشد علوم کتابداری و اطلاع رسانی و عضو کمیته ترجمه ادکا آن را ترجمه نمودند."

از آن جایی که مفهوم استناد یکی از عناصر مهم در طراحی ابزارهای علم سنجی است ، وجود نرم افزارهایی مانند «هیست سایت»  به تقویت حوزه های مدیریت استناد و علم سنجی منجر خواهد شد. در این کتاب تلاش شده است که کاربرد نرم افزار هیست سایت در بخش های مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد.هیست سایت نرم افزار هیستوگرافی الگوریتمی است که توسط «دکتر یوجین گارفیلد» بنیانگذار مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) و مخترع نمایه استنادی علوم (ISC) توسعه یافته است. هیست سایت نرم افزاری منعطف است که به محققان در مصوّرسازی نتایج جستجوی متون در پایگاه «وب آو ساینس» کمک می نماید. این نرم افزار به کاربرانش اجازه می دهد که نتایج جستجو را ساده و سریع به منظور دریافت دیدگاه های مختلف از ساختار موضوعی، تاریخچه و روابط جستجو، تحلیل و سازماندهی کنند.

کتاب مذکور در دو بخش « مقدمه ای بر هیست سایت» و « راهنمای استفاده از نرم افزار هیست سایت» ترجمه و تنظیم شده است و دارای نمایه می باشد.گفتنی است در همایش « کتابداران فردا» که در آذر ماه برگزار می شود از کتاب "دستنامه نرم افزار هیست سایت: ابزار مدیریت استناد» رو نمایی خواهد شد.
طبقه بندی: معرفی کتاب های کتابداری،
ارسال در تاریخ شنبه 28 آبان 1390 توسط امیر رمضانی

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ