اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

برنامه اطلاعات زیست محیطی (اطلاعات سبز) كلید خورد

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:چهارشنبه 19 مهر 1391-07:04 بعد از ظهر

به گزارش لیزنا، پیرو برنامه ریزی اولیه كه در اردیبهشت سال جاری آغاز شد، انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران جلسات متعددی با  گروههای فعال در حوزه زیست محیطی از یك سو و از سوی دیگر با كتابخانه هایی كه می توانند در این زمینه همكاری داشته باشند برگزار نمود.

پس از اعلام آمادگی تعدادی از این گروهها و نهادها اولین جلسه مشترك كه بیشتر جنبه معارفه داشت در تاریخ 21/6/1391 در کتابخانه حسینیه ارشاد و دومین جلسه كه در واقع اولین جلسه رسمی بود در تاریخ دوشنبه 10/7/1391 در همان محل برگزار گردید.

موضوع برنامه اطلاعات سبز، گسترش و توزیع اطلاعات در حوزه محیط زیست است كه تولید آن را انجمنها، نهادها و سازمانهای فعال در حوزه محیط زیست بر عهده دارند. این موسسات در جهت پشتیبانی از زیست پایدار، توسعه پایدار و مراقبت از محیط زیست فعالیتهای مختلفی از جمله برگزاری  كارگاهها و سخنرانیها، تدوین كتاب و جزوات آموزشی، تولید بروشور و كتابچه های راهنما، گردشهای طبیعت گردی و برنامه های شهری برای آموزش مراقبت از محیط زیست دارند كه هر كسی برای دستیابی به هر یك از این اطلاعات باید یكی از این موسسات را بشناسد، و به همین دلیل با وجود كوششهای وسیع و  بیشتر داوطلبهای این موسسات، تولیدات آنها را عده معدودی در جامعه می شناسند.

برنامه اطلاعات سبز انجمن كتابداری و اطلاع رسانی ایران، در واقع پیوند دادن كتابخانه ها و نهادهای اطلاع رسانی و این فعالان است تا اطلاعاتی كه با این زحمت تولید می شود، در اختیار طیف وسیعتری از مردم قرار داده شود.

تا کنون چهار انجمن فعال زیست محیطی با نامهای: انجمن طرح سرزمین، پایشگران محیط زیست (پاما)، موسسه كاوشگران طبیعت دنیا و تعاونی زیست پایدار مانا آمادگی همكاری خود را با برنامه اعلام  كرده اند.از سوی مقابل مدیریت كتابخانه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، كتابخانه حسینیه ارشاد، خانه كتابدار و انجمن كتابداری و اطلاع رسانی ایران نیز اعلام كرده اند كه توانمندیهای خود را برای پیشبرد برنامه در اختیار خواهند گذاشت. پایگاه خبری لیزنا نیز از پشتیبانان این برنامه است و در رساندن خبرهای برنامه و نیز ایجاد فضایی اختصاصی برای اطلاعات زیست محیطی تلاش خود را خواهد كرد.

قرار است به زودی اولین كارگاهها و سخنرانیها از مجموعه برنامه های مشترك این گروهها و نهادها اعلام شود.

گفتنی است، انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران از کسانی که علاقه مند به مشارکت در این زمینه هستند دعوت به همکاری کرده است.

                                                                                                                                                             منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic