اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

«کتاب ماه کلیات» در گام یکصد و هفتاد و هشتم

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:شنبه 8 مهر 1391-09:01 بعد از ظهر

به گزارش لیزنا، یکصد و هفتاد و هشتمین شماره ماهنامه «کتاب ماه کلیات: اطلاعات، ارتباطات و دانش» ماهنامه نقد و بررسی تخصصی كتاب های حوزه اطلاعات، ارتباطات و دانش شناسی در مهر 1391 منتشر شد.

در سخن نخست این ماهنامه، دکتر داریوش مطلبی به موضوع «مطالعات بین‌رشته‌ای» پرداخته است.

در بخش نقد و بررسی كتاب‌های فارسی این شماره از ماهنامه، عناوین «فرهنگ جامع كتابداری و اطلاع‌رسانی/ محمد هدایی»، «اطلاعات پروژه‌های فنی و عمرانی/عباس گیلوری»، «استادان و نااستادانم/علیرضا بهمن آبادی»، «تعامل آشنایی با علم سنجی/سعید اسدی»، «فهرست كتاب‌های فارسی چاپ شده/ فرید قاسملو»، «كاربرد پایگاه‌های اطلاعاتی جی.سی.آر در مورد مطالعات علم سنجی/ سعید اسدی»،  «دموكراسی و خبر/ مهران آشوری»، «هویت‌های پایدار/داریوش مطلبی» و «نظریه‌های جامعه اطلاعات/محمود بابایی» منتشر شده است.

در بخش دیگری از این ماهنامه با عنوان «شایسته ترجمه» سه كتاب «كتابخانه ‌های دانشگاهی و فرهنگ دانشجویی: آنچه اكنون می‌ دانیم»، «كاربران اطلاعات و كاربرد‌پذیری در عصر دیجیتال» و «راهنمای آموزش و سواد اطلاعاتی: 101 نكته كاربردی» توسط یزدان منصوریان بررسی شده است.

در بخش مقالات عناوینی چون «نرم ‌افزارهای اجتماعی: ابزارهایی برای ارائه اطلاعاتی آسان و بی واسطه به كاربران كتابخانه ‌ها و مراكز اطلاع ‌رسانی»، «بازار مشاغل در اقتصاد نوین اطلاعات»، «ممیزی دانش: ابزاری برای پیاده‌ سازی موفقیت ‌آمیز مدیریت دانش در سازمان ‌ها» و «كاربرد شبكه ‌های موقت سیار در كتابخانه‌ ها» منتشر شده است.

در بخش همایش‌های پیش رو، نیز «معرفى همایش‌ هاى بین‌ المللى حوزه علوم كتابداری و اطلاع‌ رسانی» نوشته شیما مرادی و رقیه قربانی بوساری درج شده است.


در بخش گزارش نیز مطلبی با عنون پژوهش ‌های دانشگاهی در حوزه علوم كتابداری و اطلاع‌ رسانی نوشته حامد علیپور حافظی منتشر شده است.

در ماهی كه گذشت، و چكیده انگلیسی در انتهای این مجله درج شده است.

گفتنی است، كتاب ماه کلیات، ماهنامه ای است كه باهـدف اطلاع رسانـی و نقد و بررسی كتابـهای منتشـر شده در كـشـور از سوی خانه کتاب، منتشـر می شـود. مطالب شامل نقد و بررسی و درج مشخصات کامل کتاب­های منتشر شده با موضوع کلیات مشتمل بر: کتابشناسی­ها، علوم کتابداری و اطلاع­ رسانی، رسانه­ های خبری، روزنامه نگاری، نشر، نسخ خطی و غیره است.

هـمچنیـن فـهـرسـت كتـابـهای مـنـتـشـر شـده در هــر مـاه به هــمـراه تـصــاویـر روی جـلـد و معـرفی كـوتاهی از اكثر كتابها، ارایـه مـی شـود ، بر اساس رده‌بندی دهدهی دیویی در داخل لوح فشرده ارائه می‌شود.

منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic