اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

«فناوری‎ها و کاربردهای یادگیری الکترونیکی» طی نشستی بررسی شد

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:چهارشنبه 29 شهریور 1391-11:41 بعد از ظهر

به گزارش خبرنگار لیزنا، بیست و نهمین سخنرانی علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با همکاری انجمن یادگیری الکترونیکی ایران (یادا) ، با موضوع «فناوری‎ها و کاربردهای یادگیری الکترونیکی» و با سخنرانی دکتر سید امید فاطمی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و استادیار دانشگاه تهران در روز چهارشنبه  29 شهریور 91، از ساعت 14 تا 16 در تالار اجتماعات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با حضور بیش از 40 نفر از شرکت کنندگان برگزار شد.

دکتر فاطمی ابتدا تعریفی از یادگیری الکترونیکی را بیان کرد و گفت: یادگیری الکترونیکی هرگونه آموزش به کمک ابزارهای الکترونیکی و کامپیوتری است و امروزه استفاده از اینترنت و اینترانت جزء اصلی و لازم در آموزش الکترونیکی است.

وی افزود: ازجمله مزایای یادگیری الکترونیکی استفاده از روشهای جدید یادگیری، استفاده از سیستم های چندرسانه ای، به روز بودن اطلاعات، روش های بهتر یادگیری، قابلیت اجرا در کامپیوترهای مختلف (بخاطر Web Based بودن) و ... می باشد.

استادیار دانشگاه تهران بیان کرد: ما برای راه اندازی یادگیری الکترونیکی به سیستم هایی نیازداریم، ازجمله سیستم مدیریت آموزشی ومدیریت محتوا (LMS-LCMS)، وی همچنین به نحوه یادگیری الکترونیکی در سیستم آموزشی و محتوا اشاره کرد و اجزای آن ونقش این اجزا در یادگیرندگی بیشتر را توضیح داد.

دکتر سید امید فاطمی اذعان داشت: از جمله نرم افزارهای منبع باز می توان به نرم افزار ( Moodle  (www.moodle.org که بسیارخوب کارکرده اشاره کرد و به برخی از قابلیت های این سیستم اشاره کرد.

وی درادامه به معرفی سایت دانشگاه اسلامی عترت (http://etrat.net) به طور مختصر پرداخت. این سایت به مدت 8- 9 سال است که راه اندازی شده است.

رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در پایان پیشنهاداتی برای انجام تحقیقات گسترده تردرزمینه نقش شبکه های اجتماعی در بحث یادگیری و ترکیب آن با سیستم های مدیریت یادگیری موجود و بکارگیری موبایل و تبلت در یادگیری و راهنمایی اتوماتیک و تدریس تطبیقی برای یادگیری و به اشتراک گذاری اشیاء یادگیری ارائه کرد.

لازم به ذکر است، این نشست که با همکاری انجمن یادگیری الکترونیکی ایران (یادا) برپا شده بود،  به صورت همزمان کاربران به صورت مجازی هم می توانستند با استفاده از ارتباط زنده اینترنتی از مباحث نشست برخوردار گردند.

دانلود فایل ارائه سخنرانی

                                                                                                                                      منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات