تبلیغات
.
.
کتابفروشی در یک مغازه طباخی در اوشان

یکی از بهترین مناطق تفریحی تهران منطقه اوشان و فشم است، جایی که از قدیم به آن قصران گفته می‌شد.

خداوند رحمت کند مرحوم کریمان را که درباره منطقه قصران کتاب دو جلدی مفصلی درباره تاریخ و جغرافیای این منطقه نوشت که یکی از بهترین آثاری است که آن زمان انجمن آثار ملی چاپ کرد. در این مناطق صدها رستوران در انواع و اشکال آن وجود دارد. همه نوع غذایی در آنها سرو می شود و البته به دلیل نظارتی که وجود  دارد و به خصوص به خاطر این که مردم دور و زمان ما در این امر بهتر از روزگاران قدیم هستند، غذاها اغلب خوب است.

به ما آدرس یک طباخی خوب را دادند. طباخی نارنج. با مدیری خوش ذوق که ساختمان زیبایی ساخته و بالای آن در حاشیه خیابان، طباخی ویژه‌ و بسیار چشم نوازی درست کرده است که برخلاف دیگر طباخی ها، غذای خوشمزه‌اش فقط ویژه صبحانه نیست، بلکه ظهرانه و شبانه و بلکه در طول روز هم آماده پذیرایی است.

در این طباخی یک پدیده شگفت وجود دارد، یک قفسه کتاب برای فروش است که دیدنی است. وقتی مشتری وارد این طباخی می شود جایی که چشم آدمی اول بر آن می افتد یک کتابفروشی است که شماری کتاب اجتماعی و ادبی و روانشناسی و آثاری که پیداست پرفروش انتخاب شده روی آن قفسه چیده شده است.

باید به طباخ خوش طبع، به این انسان فرهیخته، به آدم دانا و علم دوست تبریک گفت که نه فقط با کله پاچه از مردم پذیرایی خوب می کند بلکه کالای فرهنگی را هم عرضه می کند.

چه می شد که در تمام سوپری های تهران یک قفسه برای کتاب می گذاشتند و نه فقط مطبوعات بلکه کتابهایی را نیز برای فروش عرضه می کردند.

خبر و عکس از رسول جعفریان


منبع: سایت کتابخانه مجلس شورای اسلامی
طبقه بندی: اخبار کتاب، کتابخانه و کتابداری،
ارسال در تاریخ یکشنبه 26 شهریور 1391 توسط امیر رمضانی

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ