اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

برگزیدگان و شایستگان تقدیر در اختتامیه کنگره ایفلا 2012 معرفی شدند

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:یکشنبه 29 مرداد 1391-05:17 بعد از ظهر

به گزارش لیزنا، اینگرید پرنت، ریاست ایفلا و آن آکرسون رئیس کمیته حرفه ای ایفلا جوایز و تقدیرنامه های ذیل را در جلسه اختتامیه کنفرانس ایفلا در روز پنجشنبه 16 آگوست (26 مرداد) اعطا نمودند.

جایزه همکارافتخاری ایفلا به افراد ذیل اهدا گردید:

  • الن. آر. تایس (Ellen R.Tise) ریاست ایفلا از سال 2009 تا 2011، به دلیل نقش راهبری اش در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی برای ایفلا و کتابداری آفریقا
  • و وینستون تب (Winston Tabb) رئیس کمیته حق مولف و مسائل حقوقی ایفلا بین سالهای 2007 تا 2011 به دلیل دستاوردهای ممتاز وی در خدمت رسانی به ایفلا که چهره ای برجسته برای این نهاد در سطح بین المللی ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است، جایزه همکار افتخاری، بالاترین جایزه ایفلا است که براساس شایستگی به افراد اهدا می گردد و هیات رئیسه این جایزه را به شخصی اعطا می کنند که خدمات ممتاز و طولانی مدتی را به ایفلا ارائه کرده باشد.

مدال ایفلا اعطا گردید به:

  • جی جوردن ( Jay Jordan) رئیس و مدیر ارشد اجرایی OCLC برای کمکهای شاخص صورت گرفته به ایفلا و کتابداری بین المللی از طریق رهبری وی در جهانی سازی خدمات کتابخانه ای و پشتیبانی ویژه از برنامه عضویت آغاز حرفه ایفلا/ا. سی.ال.سی
  • اوا کریستینا مورتوما (Eva kristiiana Murtomaa)  کتابدار کتابخانه ملی فنلاند به دلیل کمک های شایسته به ایفلا و کتابداری بین المللی از طریق توسعه استانداردهای کتابشناختی و مدل های فهرستنویسی
  • هلنا آساموا حسن (Helena Asamoal) کتابدار دانشگاهی در دانشگاه علوم وفناوری قوام نکرومه، برای کمک های ویژه به ایفلا و کتابداری بین المللی از طریق ایجاد پل های ارتباطی در سراسر قاره آفریقا و بین کشورهای آفریقایی و سایر مناطق جهان.

گفتنی است، مدال ایفلا به شخص یا سازمانی تعلق می گیرد که کمک های برجسته ای به ایفلا و یا کتابداری بین المللی کرده باشد.

تقدیرنامه ایفلا

با سپاس، تقدیم گردید به:

  • کمیته ملی: کنگره کتابداری و اطلاع رسانی جهانی ایفلا هفتاد و هشتیمن کنفرانس و مجمع عمومی. مایجا برندسون، رئیس کمیته ملی هلسینکی به نمایندگی این جایزه را دریافت نمود.
  • مایکل هنی (Michael Heaney)  برای نقش راهبری و نمایندگی در قرار دادن آمار کتابخانه ای در دستورکار بین المللی از طریق فعالیت های ایفلا و یونسکو.
  • مگدا بوونس برای دستاوردهایش در مدیریت فعالیت های هیات رئیسه و پشتیبانی وفادارانه از نمایندگان، هیات رئیسه و ماموران.

شایان ذکر است، تقدیرنامه ایفلا همه ساله از سوی هیأت رئیسه به کمیته ملی کنگره جهانی کتابداری و اطلاع رسانی ایفلا در همان سال و یا به اشخاصی که خدماتی برجسته به ایفلا ارائه کرده باشند، اعطا می گردد.

جایزه واسطه ارتباطی سال 2012 به ژروم فرانتی (Jerom Franty) تعلق گرفت. در پی جایزه خبرنامه سال ایفلا، جایزه واسطه ارتباطی ایفلا بر مبنای ویژگی هایی از جمله استفاده و اجرای فناوری های اجتماعی در صفحات وب سایت، روش خلاقانه در کنفرانس یا پروفایل سازی گروهی، چند زبانگی، شمول و جذابیت اشاره کرد.

جایزه بهترین پوستر سال 2012 به گرهارد پسشرز (Gerhard Peschers) برای ارائه پوستر با عنوان «کتابخانه های زندان ها اکنون!» تعلق گرفت. شرایط داوری این جایزه بر اساس  محتوا، شکل ظاهری، کیفیت اطلاع رسانی و نحوه ارائه پوستر می باشد.

گفتنی است، هفتاد و هشتمین کنفرانس جهانی کتابداری و اطلاع رسانی ایفلا (فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات كتابداری) در سال 2012 از 11 تا 17  آگوست 2012 (21 تا 27 مرداد 1391) با محور موضوعی «کتابخانه های کنونی! الهام بخش، شگفت آور و توانمند» با حضور 6 نماینده از ایران در هلسینکی فنلاند برگزار شد.

منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic