اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

«کتاب ماه کلیات» در گام یکصد و هفتاد و ششم

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:سه شنبه 10 مرداد 1391-11:20 قبل از ظهر

به گزارش لیزنا، یکصد و هفتاد و ششمین شماره ماهنامه «کتاب ماه کلیات: اطلاعات، ارتباطات و دانش» ماهنامه نقد و بررسی تخصصی كتاب های حوزه اطلاعات، ارتباطات و دانش شناسی در مرداد 1391 منتشر شد.

در سخن نخست این ماهنامه، دکتر داریوش مطلبی به موضوع «خرید ائتلافی منابع الكترونیكی» پرداخته است.

در بخش پرونده ویژه به موضوع «خرید منابع اطلاعاتی الكترونیكی» پرداخته شده است. در این بخش عناوین: «خرید منابع الكترونیكى در كتابخانه هاى تخصصى/ حسن بذرافشان»، «خرید منابع الكترونیكى براى دانشگاه ها»، «خرید ائتلافى منابع علمى/ دكتر حمزه علی نور محمدی»، «بحران مجلات و مشكلات خریدهاى بزرگ: موانع و راه حل ها/ سید ابراهیم عمرانی» منتشر شده است.

در بخش نقد و بررسی كتاب‌های فارسی این شماره از ماهنامه، عناوین «حقوق مرتبط؛ سازمان های پخش صدا و تصویر/ دكتر پژمان محمدی»، «آشنایى با كتابدارى و اطلاع رسانى/ دكتر محمد هدایى»، «روش هاى پژوهش آمیخته با تأكید بر بومى سازى/ دكتر نجلا حریرى» و «معرفی و نقد دانشنامه ناشنوایان (دانا) / فرناز محمدی» مورد نقد و بررسی قرار گرفته اند.

در بخش دیگری از این ماهنامه با عنوان «شایسته ترجمه» یک مطلب با عنوان «تحلیل داده هاى كیفى: رویكردهاى نظام مند/ دكتر یزدان منصوریان» منتشر گردیده است.

در بخش مقالات این شماره از نشریه، چهار عنوان «هفتاد نكته كاربردى در طراحى و اجراى پژوهش هاى كیفى/ دكتر یزدان منصوریان»، «مدلى براى نظام بازاریابى كتابخانه و ارائه كاربردهاى محتمل آن/ توشیرو مینامى؛ ترجمه نیره السادات سلیمانزاده»، «گسترش و تحول در فلسفه مدیریت مجموعه: یك بررسى تاریخى/ كانوا لآمین؛ ترجمه فائزه السادات طباطبایى امیرى»، «برنامه ریزی راهبردی منابع و خدمات اطلاعاتی در كتابخانه های آموزشگاهی/ دكتر فریبرز درودی، فائزه فرهودی» منتشر شده است.

در بخش همایش های پیش رو، « معرفى همایش هاى بین المللى حوزه كلیات » نوشته دکتر شیما مرادی و رقیه قربانی بوساری درج گردیده است.

در بخش گزارش،  « آیین پایانی بیستمین دورة كتاب فصل جمهوری اسلامی ایران» نوشته نغمه طالاری منتشر شده است.

در ماهی كه گذشت، و چكیده انگلیسی در انتهای این مجله درج شده است.

گفتنی است، كتاب ماه کلیات، ماهنامه ای است كه باهـدف اطلاع رسانـی و نقد و بررسی كتابـهای منتشـر شده در كـشـور از سوی خانه کتاب، منتشـر می شـود. مطالب شامل نقد و بررسی و درج مشخصات کامل کتاب­های منتشر شده با موضوع کلیات مشتمل بر: کتابشناسی­ها، علوم کتابداری و اطلاع­ رسانی، رسانه­ های خبری، روزنامه نگاری، نشر، نسخ خطی و غیره است.

هـمچنیـن فـهـرسـت كتـابـهای مـنـتـشـر شـده در هــر مـاه به هــمـراه تـصــاویـر روی جـلـد و معـرفی كـوتاهی از اكثر كتابها، ارایـه مـی شـود ، بر اساس رده‌بندی دهدهی دیویی در داخل لوح فشرده ارائه می‌شود.

منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات