اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

کنفرانس ملی «هر كتابخانه یك رصدخانه» توسط انجمن کتابداری برگزار می‌شود

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:دوشنبه 2 مرداد 1391-03:40 بعد از ظهر

به گزارش خبرنگار لیزنا، شانزدهمین جلسه مشترك كمیته های انجمن كتابداری و اطلاع رسانی، یکشنبه (1 مرداد 1391)، با حضور تعدادی از مسئولان كمیته های انجمن، اعضای كمیته ها و كتابداران و دانشجویان در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از ساعت 1۶ آغاز شد.

در ابتدای این جلسه فرامرز مسعودی، گزارش مختصری از روند كار پژوهش ملی بررسی وضعیت پژوهش در كتابداری و اطلاع رسانی از ابتدا تا كنون، ارائه داد. پس از آن حاضران جلسه نقطه نظرات خود را مطرح كردند و به تبع آن تقسیم وظایفی برای پیشبرد بهتر این پروژه انجام شد.

سپس از آن دكتر مهدی علیپور حافظی، مسئول كمیته پژوهش انجمن كتابداری و اطلاع­رسانی ایران، به بررسی و معرفی آخرین ویرایش دستنامه ارزیابی پایان­نامه ها كه توسط وی، اسماعیل حبیبی و دکتر یعقوب نوروزی انجام گرفته، پرداخت. بخشهای مختلف و امتیازات در نظر گرفته شده معرفی و نظرات حضار در جلسه در مورد این دستنامه و تغییرات لازم در آن گرفته شد.

پس از آن دكتر سعید رضایی شریف آبادی، سوالها و نظراتی را در رابطه با پروژه ملی بررسی وضعیت پژوهش در کتابداری و اطلاع رسانی از ابتدا تا کنون، پروژه پایگاه اطلاعاتی اساتید و هیأت علمی و نیز همایش ملی "هر كتابخانه، یك رصدخانه" را مطرح كرد كه دكتر علیپور حافظی و ملیحه درخوش پاسخگوی این سوالات بودند.

در انتهای جلسه نیز برنامه آتی كنفرانس ملی «هر كتابخانه یك رصدخانه» توسط دكتر علیپور حافظی تبیین شد. مقرر شد كه این كنفرانس با 7 سخنرانی در طی یك روز برگزار شود و رویكرد به آینده كتابخانه ها به عنوان رصدخانه را داشته باشد. در این كنفرانس به بحث نظری پرداخته خواهد شد و مباحث كاربردی مطرح نمی شود.

دكتر علیپور حافظی بیان کرد: در این كنفرانس به این مساله پرداخته خواهد شد كه كتابخانه ای كه در آینده نقش یك رصدخانه را خواهد داشت، به لحاظ كاركرد كتابخانه، كتابدارن، نرم افزار، زیرساخت و ... چه ویژگیهایی می تواند داشته باشد. محورهای این كنفرانس نهایی شده و پس از نهایی شدن افرادی باید به ارائه مقاله بپردازند، هر یك محورها به شخص مورد نظر سپرده شده و مقاله ای از ایشان دریافت می شود. این مقاله ها بررسی شده و در پایان نهایی می شود. فراخوان مقاله برای این كنفرانس به صورت ارائه پوستر خواهد بود.

این جلسه در ساعت 17:30 به كار خود پایان داد.

خبرنگار: ملیحه درخوش

منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic