تبلیغات
.
.
شبکه اجتماعی Widbook: شبکه ای برای نشر آنلاین

هر از چند گاهی از اینجا و آنجا گله هایی به گوش می رسد که آمار کتابخوانی در میان مردم کاهش یافته است. عده بسیاری اینترنت و ابزار های آنلاین را دلیل عمده این امر می دانند. اما شبکه جدیدی با پا گذاشتن به حوزه آنلاین کتاب می خواهد این قاعده را بر هم بزند.

widbook با ارایه پلتفرم جدید خود قصد دارد تصور اینکه اینترنت باعث کاهش کتابخوانی شده است را محو کند. ایده اصلی این سایت این است: بنویسید، بخوانید، به اشتراک بگذارید و همکاری خود را با نویسندگان و علاقه مندان کتاب گسترش دهید.

از طریق این سرویس عاشقان نوشتن می توانند نوشته های خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، قفسه کتاب اختصاصی خود را ایجاد کنند و از همه جالب تر، می توانند امکان همکاری با سایرین را در جهت تکمیل نوشته ها فراهم کنند. به این صورت شما می توانید شروع به نوشتن یک کتاب کنید و پس از نوشتن یک بخش از آن بخش بعدی را بر عهده دیگران بگذارید و پس از تکمیل شدن هر بخش، آن را از طریق شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید. این یعنی گسترش خلاقیت و به اشتراک گذاری ایده های افراد مختلف در نوشتن.

این پروژه که با حمایت فنی Bizspark در حال حاضر به صورت بتا در حال سرویس دهی است قابلیت ثبت نام را به صورت آزاد در اختیار علاقه مندان قرار داده است. در ابتدای ثبت نام همانند سایر سرویس ها یک سری اطلاعات عمومی از شما خواسته می شود و امکانات یافتن دوستان خود در سایر شبکه ها. سپس شما می توانید از میان دسته بندی های موجود در سایت، سبک نوشته های خود را انتخاب کنید.

پس از تکمیل ثبت نام، وارد صفحه پروفایل خود می شوید و اینجاست که می توانید استاتوس خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، شروع به نوشتن کتاب خود کنید و همچنین پیشنهاد سایرین را برای مطالعه نوشته هایشان ببینید. در صورتی که قصد همکاری در نوشتن یک کتاب داشتید گزینه Collaborate را انتخاب می کنید و متن خود را اضافه می کنید. در صورتی که نویسنده کتاب آن را تایید کرد، نام شما به همکاران نوشتن کتاب اضافه می شود.

خصوصیت بسیار خوب این کتاب ها این است که در هر کجای آن شما می توانید تصاویر و فایل های ویدیویی خود را به کتاب اضافه کنید. کاری که در همین دنیای آنلاین امکان پذیر شده است.

در حال حاضر این سایت زبان فارسی را به درستی پیشتیبانی نمی کند و در بعضی قسمت ها حروف فارسی به صورت ؟ نمایش داده می شوند همچنین امکان گرفتن خروجی از نوشته هایتان در این سایت وجود ندارد. امکانی که پس از خروج سایت از حالت بتا ، به آن اضافه می شود. اما پلتفرم زیبا و استفاده راحت از آن مسلما به سرعت استفاده از این سرویس را افزایش می دهد و به همین موازات امکانات آن نیز بهبود می یابد.

فیلم زیر (که در صفحه اصلی این سایت موجود است) به طور خلاصه این سرویس را معرفی می کند:

[]

منبع: الکتروبلاگ
طبقه بندی: معرفی سایت های مفید، اخبار فناوری،
ارسال در تاریخ یکشنبه 11 تیر 1391 توسط امیر رمضانی

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ