اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

انجمن کتابداری همایش ملی «هر کتابخانه، یک رصدخانه» برگزار می‌کند

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:چهارشنبه 7 تیر 1391-01:28 بعد از ظهر

به گزارش لیزنا، چهاردهمین جلسه مشترك كمیته های انجمن كتابداری و اطلاع رسانی، روز گذشته (4 تیر 1391) با حضور تعدادی از مسئولان كمیته های انجمن کتابداری، اعضای كمیته ها و كتابداران و دانشجویان در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از ساعت 16 آغاز شد.

چهاردهمین جلسه مشترک  کمیته های انجمن کتابداری و اطلاع رسانی در روز یکشنبه 4/4/1391 از ساعت 16 آغاز شد. در ابتدا دکتر مهدی علیپور حافظی، مسئول کمیته پژوهش انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران به مباحث پیش از دستور اشاره کرد: مقرر شد اطلاعات مربوط به گروه های کتابداری و اطلاعات مربوط به پایان نامه ها در وبگاه انجمن کتابداری و اطلاع رسانی قرار گیرد. اطلاعات گروه های کتابداری بصورت چک لیست تهیه شده و با نظر افراد حاضر پس از ارزیابی مشخص شد خانم یوسفی به جمع آوری اطلاعات در مدت یک ماه بپردازند. در ضمن مشخص شد مریم اسدی در مورد ایجاد پایگاه اطلاعات گروههای کتابداری و اطلاع رسانی و پایان نامه ها با کارگروه وب سایت هماهنگ کنند. سپس دستور جلسه توسط مریم اسدی، مسئول کمیته روابط عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی اعلام شد.

گزارش پیشرفت برگزاری همایش ملی (هر کتابخانه یک رصد خانه) در این جلسه ارائه شد. دکتر علیپور حافظی و مهندس عمار جلالی منش مواردی از محورهای تخصصی در حوزه کتابداری نوین را ارائه نمودند و  بعضی از حوزه ها را به بحث و تبادل نظر گذاشتند. هدف از برگزاری چنین همایشی را فراهم کردن دیدگاه آرمانی و پارادایم نوین نسبت به کتابخانه ها اعلام شد. اعضای حاضر در جلسه درباره هر یک از موضوعات مورد بحث  و هر یک از محورهای یک کتابخانه یک رصد خانه( مفاهیم، ابعاد و مأموریتها) به بحث و تبادل نظر پرداختند.

موضوع بعدی که در جلسه دیروز کمیته های انجمن کتابداری و اطلاع رسانی  مطرح شد، مربوط به پروژه پژوهش ملی بود که  مقرر شد پروپوزال آن توسط فرامرز مسعودی تهیه و به انجام برسد . در  نهایت جلسه در ساعت 18 پایان یافت.

گزارش: فاطمه فریدوش

منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic