اخبار حوزه های مختلف کتابداری و دانلود کتاب و مقاله

اقتصاد کتابخانه در همایش فصلی انجمن کتابداری بررسی می‌شود

نویسنده :امیر رمضانی
تاریخ:دوشنبه 8 خرداد 1391-04:08 بعد از ظهر

به گزارش خبرنگار لیزنا، دوازدهمین جلسه مشترك كمیته های انجمن كتابداری و اطلاع رسانی، روز یکشنبه 7 خرداد، با حضور تعدادی از مسئولان كمیته های انجمن، اعضای كمیته ها و كتابداران و دانشجویان در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از ساعت 16 تا 18 برگزار شد.

ابتدا مریم اسدی، مسئول كمیته روابط عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران، به ارائه گزارشی از ۱۱ جلسه مشترک کمیته‌های انجمن ارائه داد.

برنامه‌ریزی برای برنامه های فصلی، کنفرانس ملی انجمن، پژوهش ملی و غیره از جمله محورهای مورد اشاره توسط وی بود.

بر این اساس مقرر شد كه گزارش مورد نظر با اضافه نمودن میزان پیشرفت كار در هر كدام از طرحها كامل شود.

در ادامه، اسدی گزارش كوتاهی نیز از اولین جلسه كارگروه ارزیابی وب سایت انجمن كه در 6 خرداد در دفتر انجمن در كتابخانه ملی انجام شده بود ارائه نمود.

پس از آن دکتر مهدی علیپور حافظی، مسئول كمیته پژوهش انجمن کتابداری و اطلاع رسانی، توضیحات كوتاهی در مورد همایش ملی «هر كتابخانه یك رصد خانه» ارائه کرد.

پس از آن همایش فصلی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی بررسی شد. در این بخش موضوع اقتصاد کتابخانه که در جلسات پیشین مورد تایید قرار گرفته بود، مطرح شد كه برای همایش، نشست و یا كارگاه مرتبط با آن برنامه ریزی هایی انجام شد و در مورد افرادی كه قرار است در این جلسات شرکت داشته باشند تصمیم گیری به عمل آمد.

در ادامه سید ابراهیم عمرانی، به ارائه گزارش مختصری از كارهای انجام شده در رابطه با كتابخانه و اطلاعات سبز پرداخت. در این طرح با همكاری پایشگران محیط زیست و NGO های مرتبط با محیط زیست برنامه هایی تدارك دیده شده و قرار است با همكاری چند تن از اعضای هیات علمی دانشكده محیط زیست دانشگاه تهران، طرحهایی ارائه شود.

پس از آن ملیحه درخوش، مسئول پایگاه اطلاعاتی اساتید و اعضای هیات علمی، به ارائه گزارشی از روند اجرای كار این پروژه پرداخت. فیلدهای ابتدایی كه در وب سایت انجمن طراحی شده همراه با فیلدهای نهایی در نظر گرفته شده برای این پایگاه مقایسه و بررسی شد و پیشنهاداتی نیز از طرف حاضرین ارائه گردید همچنین مقرر شد كه پس از اتمام كار طراحی فیلدها مراحل بعدی انجام شده و در جلسات بعدی گزارش داده شود.

لازم به ذكر است جلسه آتی مشترك كمیته های انجمن كتابداری و اطلاع رسانی ایران در 21 خرداد برگزار خواهد شد و شركت در این جلسات برای عموم آزاد است.

خبرنگار: ملیحه درخوش

منبع: لیزنا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات